Top 3 augi izsitumu ārstēšanai

PAR ĀDAS IZSITUMIEM

Ādas izsitumi ir zīmes vai pigmentācijas laukumi uz ādas. Šīs zīmes un pigmentācija sabojā izskatu ādai. Izsitumi var iegraut arī personības attīstību īpaši pusaudžiem, jo tieši viņi ir visvairāk nobažījušies par šiem izsitumiem. Viņu pašapziņas līmenis ievērojami samazinās pēc tam, kad viņi konstatē izsitumus uz savas sejas. Ir dažāda veida izsitumi, kuriem ir arī dažādi cēloņi. Galvenie ādas izsitumu veidi ir pūtītes, rētas, dzimumzīmes, vecuma plankumi utt. Biežāk tie rodas uz sejas, muguras, augšdelma utt. Grumbiņas ir mazas līnijas vai krokas uz ādas, kuras parādās novecojot. Kad mēs kļūstam vecāki, krokas paliek redzamas. Papildus tam, ka kļūstam vecāki, ir arī daudzi citi grumbu iemesli, piemēram, smēķēšana, ādas bojājumi, dehidrācija utt. Ir dažādi grumbu veidi, piemēram, ādas virsmas līnijas un ādas redzamās līnijas.

ĀDAS IZSITUMU CĒLOŅI

Ir dažādi izsitumu cēloņi. Galvenais iemesls ir palielināts hormonu daudzums organismā. Pārmērīgi paaugstinātie hormoni stimulē tauku dziedzeru darbību, kas izraisa papildus tauku sekrēciju. Vēl viens izsitumu cēlonis ir neveselīgs uzturs. Ir jāizvairās no neveselīgas pārtikas lietošanas un produktiem, kas satur daudz neveselīgos taukus. Ir arī citi cēloņi, taču galvenokārt tā ir ādas jutība, un uz jutīgas ādas parādās vairāk izsitumu un pēc tam vienmēr paliek rētas.

ĀDAS IZSITUMU SIMPTOMI

Izsitumu simptomi parasti ir atkarīgi no ādas tipa. Ir trīs veidu ādas tipi: normālais, taukainais un sausais. Katram cilvēkam šie simptomi ir atšķirīgi. Dažiem cilvēkiem, izsitumi var būt saistīti ar kādu infekciju. Tādā gadījumā var būt niezoša sajūta. Tomēr lielākā daļa ir bez jebkādiem simptomiem, izņemot redzamas izmaiņas uz ādas virsmas.

AUGI IZSITUMU ĀRSTĒŠANAI

Tagad mēs izskaidrosim 3 populārākos augus, kurus saskaņā ar ajurvēdu lieto izsitumu ārstēšanai. Šie augi palīdz atjaunot jūsu ādu. Tie stimulē arī jaunu ādas šūnu augšanu, vienlaikus ārstējot rētas un izsitumus.

  1. RUBIA CORDIFOLIA (MANJISTHA)

Rubia cordifolia ir pazīstama kā Indijas rūbija. Tā ir pazīstama arī ar nosaukumu manjistha. Tā ir atrodama kalnainos apvidos. Sakņu daļu lieto kā pulveri un uzklāj uz sejas, kā arī lieto iekšķīgi. Ja to lieto iekšķīgi, tad āda mirdz un kļūst zīdaina. Ar šī auga palīdzību tiek ārstēti visi ādas bojājumi, čūlas un asins saslimšanas.

 

 

  1. ALOE BARBADENSIS (ALOE VERA)

Tas ir viens no vecākajiem ārstniecības augiem. Tas ir īss un daudzgadīgs augs, kura lapās ir gēls. To sauc arī par “Nemirstības augu”. Aloe Vera piemīt daudzas dziednieciskas īpašības. To parasti lietoto iekšķīgi. Tas darbojas kā sāpju mazināšanas līdzeklis. Aloe Vera satur aktīvās vielas, kuras labvēlīgi ietekmē matu veselību un veselību kopumā. Ja katru rītu tukšā dūšā lieto iekšēji Aloe Vera sulu, tiek novērstas visas slimības. Sula palīdz arī saules apdegumu gadījumā un cīnās pret novecošanos.

 

 

  1. AZADIRACHTA INDICA (NEEM)

Neem ir kā pretsēnīšu, pretdiabētisks un antibakteriāls līdzeklis. Neem tiek izmantots, lai likvidētu visus izsitumus, kas ir uz ādas. To lieto arī matiem, ādas čūlu ārstēšanai un asiņu detoksikācijai. Viss augs tiek izmantots medicīniskiem nolūkiem. Auga mizu izmanto malārijas ārstēšanai. To lieto, lai cīnītos pret parazītiem kuņģī un izārstētu brūces. Tas palīdz arī saglabāt zobu veselību.