Iepirkšanas grozs


Sveķi, kuņģa čūlu profilaksei

Oriģinālraksts: Amy Anderson, “DailyMail”

https://www.dailymail.co.uk/health/article-97549/A-gum-cure-stomach-ulcers.html

Publicēts: 2002. gada 30. janvārī

Tulkojums – ETOLARS, SIA ©2018

Kuņģa čūlu ārstēšanai ir atklāti sveķi, kas iegūti no pistāciju riekstiem. Vairāk nekā sešus miljonus cilvēku gadā ietekmē kuņģa čūla – un ne tikai gados vecus cilvēkus. Pieaug arī to cilvēku skaits, kuriem vecumā no 20 līdz 30 gadiem attīstās kuņģa čūla augsta stresa līmeņa un slikta uztura dēļ.

Tas var izraisīt kuņģa vēzi. Kāda jauna sieviete 25 gadus veca, kurai tika noteikta diagnoze -kuņģa čūla pastāstīja laikrakstam “DailyMail”, kādā veidā jaunais līdzeklis ir viņai palīdzējis.

Kad sieviete Freja Pietzsch sāka ciest no sliktas dūšas, grēmām un smagas gremošanas pēc nakts miera, viņa to saistīja ar parastu ieilgušo saaukstēšanos.

Viņa ar šīm pazīmēm samierinājās vairākus mēnešus pirms devās pie ārsta, kurš viņu satricināja, diagnosticējot kuņģa čūlu.

 

“Es biju pārsteigta,” teica Freja, personāla asistente no Bishopstones Bristolē, jo domāju, ka kuņģa čūlas parasti ir vecāka gada gājuma cilvēkiem, un galvenokārt, rodas ļoti augsta stresa rezultātā. Lai gan tas dažreiz var būt grūti, es nekad sevi neuzskatīju par stresainu cilvēku.

“Bet es lietoju diezgan daudz alkohola, un kā man teica ārsts, tas varēja palielināt manu varbūtību iegūt kunģa čūlu.” Frejas čūlu izraisīja Helicobacter pylori (H pylori) baktērijas. Šīs bīstamās un elastīgās baktērijas ir atrodamas kuņģī, kas ir sastopamas 90% cilvēkiem, kam ir peptiskās čūlas.

Tās parasti tiek iegūtas bērnībā, bet var ilgstoši izdzīvot kuņģī, jo kuņģa skābes ietekmē tās neiet bojā.

Pieaugušā vecumā slimību, stresa, bezmiega un palielināta alkohola lietošanas dēļ, šīs baktērijas var daudz agresīvāk uzbrukt kunģa sienas šūnām, tā kā kuņģa siena ir novājināta. Tad kunģa sienā sāk veidoties kuņģa čūlas. Agrāk lielāka tendence iegūt kuņģa čūlu bija vīriešiem nekā sievietēm, jo viņi patērē vairāk alkoholu, bet tagad tā ir problēma arī jaunām sievietēm.

“Es uzskatīju, ka īss antibiotiku kurss palīdzēs atbrīvoties no šīm baktērijām”,saka Freja “un to arī nozīmēja man ārsts.”

“Bet simptomi drīz vien atgriezās pēc tam, kad es pārtraucu lietot antibiotikas. Es biju lasīju, ka kuņģa čūlas var būt viens no kuņģa vēža cēloņiem. ”

“Man tika noteikts cits antibiotiku kurss, taču man sāka parādīties galvassāpes un tirpas rokās un kājās, tāpēc man tās nācās pārtraukt lietot.”

“Pēc pirmā antibiotiku kursa, es arī atsāku lietot alkoholu, tomēr pēc otrā kursa apstājos.”

„Pēc tam, kad es pārstāju lietot alkoholu un pietiekami daudz izgulējos mani slimības simptomi samazinājās, tomēr tie nepazuda pavisam un varēja uzrasties pēkšņi jebkurā brīdī.”

“Man jāatzīst, ka es atkal un atkal atkārtoju savu veco dzīvesveidu, un es pamanīju, ka mani sāpju simptomi vienmēr uzliesmoja sērijveidā, vēlu naktīs.”

“Pēc sevišķi smaga sāpju uzliesmojuma pirms septiņiem mēnešiem es izmēģināju trešo antibiotiku kursu, bet tam bija tādi paši blakus efekti kā otram kursam, un es nejutu uzlabojumus.”

“Es uztraucos, jo kuņģa čūla sāka man likt justies ļoti slikti, un es nezināju, ko es vēl varētu izmēģināt.”

“Tā ietekmēja arī manu sociālo dzīvi, jo es nevarēju lietot alkoholu vai palikt vēlās ballītēs ar draugiem.”

“Visbeidzot, mana paziņa izstāstīja, ka viņa tēvs ir izmēģinājis kaut ko , ko sauc par mastikas sveķiem, kā es vēlāk uzzināju tie ir dabiski sveķi, kas iegūti no Vidusjūras pistāciju koka, un tie bija izārstējuši viņa kunģa čūlu.”

Es pameklēju internetā informāciju par mastikas sveķiem un atradu uztura bagātinātāju, kas izgatavots no pulverveida mastikas sveķiem. Es sazinājos ar ražotāju un viņi man atsūtīja daudz informācijas.

“Es sāku lietot divus gramus sveķu dienā tablešu veidā. Pēc trim nedēļām mani simptomi bija samazinājušies, un mēneša laikā viņi praktiski pārgāja.”

Ārsts Dlawer Aldeen ir Notinghemas pilsētas slimnīcas konsultants, mikrobiologs, kurš nesen veica pirmo Apvienotās Karalistes klīnisko pētījumu par mastikas sveķiem un to ietekmi uz H pylori baktērijām.

Viņš saka: “Daudzus gadus bija zināms, ka mastikas sveķi var palīdzēt tikt galā ar peptiskām čūlām, un pēdējā desmitgadē ir veikti vairāki klīniskie pētījumi par to ietekmi valstīs, kas ir ārpus Apvienotās Karalistes.

Bet mana uzmanība tika pievērsta tajā brīdī, kad atklāju, ka mastikas sveķi lielākās devās – līdz trim gramiem dienā – faktiski nogalināja H pylori baktērijas.”

Parastā kuņģa čūlu ārstēšana ir metronidizola saturošu antibiotiku kurss.

“Nelaime ir tā ” saka ārsts Aldeen, ” ,ka metronidizols ir paredzēts arī vairākām citām slimībām, ne tikai kunģa čūlām.”

“Tātad cilvēki, kuri bērnībā ir lietojuši daudz antibiotiku citām slimībām un kuriem jau ir H pylori baktērijas, ir sākuši attīstīt imunitāti vai jau ir radušās zāļu izraisītas blakusparādības.”

“Tomēr, šķiet, ka mastikas sveķi tiešā veidā skar H pylori baktērijas bez negatīvām blakusparādībām.”

Tagad Freja jau gandrīz sešus mēnešus ir bez kuņģa čūlas simptomiem.

“Es nevarēju noticēt, ka mastikas sveķiem bija tik ātra un efektīva iedarbība,”viņa saka. “Četru nedēļu laikā visi mani simptomi bija pazuduši.”

 

Logo Planet Ayurveda® Baltics

Ājurvēdas produkciju ar Planet Ayurveda® zīmolu Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā un Polijā pārstāv un pārdod SIA ETOLARS.
Novērtējums: 10, vidējais vērtējums: 9,8, atsauksmes: 784
EcoCert sertifikāts
Bezmaksas piegāde
Grāmata par Ājurvēdu
Dzīves vieduma rokasgrāmata
Mēs iesakām pret vīrusiem
3+ Ģimenes karte