Iepirkšanas grozs


Planet Ayurveda® standartizēti ekstrakti

„Klasiskos Ājurvēdas tekstos ir minēts, ka tīro zaļu pulvera devai ir jābur no 3 līdz 6 gramiem. Ja mēs ieliksim kapsulās vienkāršo augu pulveri tad nebūs nekādu rezultātu. Šim nolūkam esmu izstrādājis virkni augu pulveru maisījumu – Čurn (the Churna combinations) un tie dod lieliskus rezultātus.

Ja jūs vēlaties panākt rezultātus, lietojot mazas devas (kā kapsulu gadījumā), tad tieši ekstrakti kļūst īpaši svarīgi. Šī iemesla dēļ man ir vairāki augu ekstraktu preparāti. Es lietoju šos maisījumus jau 15 gadus un gūstu labus rezultātus.”

Doktors Vikram Čauhan, kompānijas Planet Ayurveda™ dibinātājs un direktors.

Dr. Vikram Chauhan, CEO and founder of Planet Ayurveda brand

Šeit jūs varat sīkāk iepazīties ar informāciju par standartizēto ekstraktu

Ekstrakcija

Par ekstrakciju sauc tehniku aktīvo vielu ieguvei no ārstniecības augiem.

Gatavojot ekstraktu, ļoti svarīga ir šķīdinātāja izvēle, jo augu aktīviem komponentiem ir liela afinitāte pret šķīdinātājiem. Ekstraktus iegūst atdalot no augu audiem šķīstošas vielas, izmantojot piemēroto šķīdinātāju, piemēram, spirtu, ūdeni vai ēteri.

Standartizēts augu ekstrakts.

Standartizēts augu ekstrakts ir preparāts, kas satur kādu noteiktu daļu aktīvās vielas. Piemēram, standartizētais ekstrakts Ashwagandha (Withania somnifera) satur vismaz 1,5% vitanolidu (withanolides). Standartizācijas koncepcijai ir liela ietekme uz augu izcelsmes preparātu kvalitāti. Standartizācija palīdz regulēt augu izcelsmes preparātu formulas, kas nosaka attiecības starp noteikto sastāvdaļu saturu vai sastāvdaļām ar terapeitisko iedarbību.

Acīmredzams standartizācijas aspekts ir garantētais viena vai vairāku aktīvu sastāvdaļu vai noteiktu savienojumu marķieru saturs; standartizācija nodrošina lielāku aktīvo vielu daudzumu par garantētiem sastāvdaļu satura līmeņiem. Standartizācija ir informācijas un kontroles mehānisms, kas nodrošina preparātu konsistenci, un savukārt konsekventu auga ekstrakta iedarbību.

Ķīmiskā analīze, kas izmanto tādas augstas kvalitātes metodes, kā šķidruma hromatogrāfija, gāzu hromatogrāfija, šķidruma un plānslāņa hromatogrāfija – ir būtisks standartizācijas aspekts. Ekstrakta standartizāciju piemēro vienai vai vairākām aktīvajām sastāvdaļām vai to grupām. Gadījumos, kad svarīgākas aktīvas sastāvdaļas netika identificētas, standartizācija var tikt veikta marķiersavienojumiem.

Planet Ayurveda® izmantojamo standartizēto ekstraktu priekšrocības

Standartizēti ekstrakti saglabā ķīmisko sarežģītību, kas ir raksturīga dabīgam augam, turklāt piedāvā papildus priekšrocības, garantējot nozīmīgu sastāvdaļu noteiktus satura līmeņus.

Arvien vairāk augu izcelsmes standartizētu ekstraktu saturošo preparātu saņem apstiprinājumu par to klīnisko efektivitāti klīniskajos pētījumos. Lielākā daļa pēdējos gados veikto klīnisko pētījumu, kas ir saistīti ar augu sastāvdaļu iedarbību izpēti, izmanto standartizētus ekstraktus.

Planet Ayurveda® produktu efektivitātes iemesls ir vienkāršs: standartizēti ekstrakti piedāvā stabilu un atkārtojamu terapeitisko iedarbību un augstu drošības pakāpi. Attiecīgi standartizēti ekstrakti sniedz labākus klīniskus rezultātus nekā parastie augu komponenti.

Planet Ayurveda® standartizēto ekstraktu un parasto augu komponentu salīdzinājums.

Augu ekstrakti tiek pagatavoti tieši no svaiga un neapstrādāta augu materiāla, tāpēc tiem var būt būtiskas sastāva svārstības, kas savukārt ietekmē kvalitāti un terapeitisko iedarbību. Atšķirības un dabas daudzveidība ir kolosāla pat vienas sugas ietvaros. Citiem vārdiem sakot, divi ārstniecības augi, kas taksonomiski pieder vienai sugai, un acīmredzami izskatās vienādi, var ievērojami atšķirties saturošo aktīvo komponentu ziņā. Preparāti, kas ir pagatavoti no augiem, kas manāmi atšķiras ķīmisko komponentu līmenī, nespēj uzrādīt stabilu terapeitisku iedarbību. Tāpēc Ājurvēdas praktiķi vai parastie preparātu lietotāji nevarēs novērtēt šīs atšķirības un nespēs kompensēt kvalitātes svārstības. Kā sekas novēros pretrunīgus klīniskus rezultātus.

Standartizētiem Planet Ayurveda® augu ekstraktiem, kas tiek izmantoti mūsu kapsulās, salīdzinot tos ar svaigo augu pulvera saturošām kapsulām, ir sekojošas priekšrocības:

  • Augstas kvalitātes augu ekstrakti, kas stabili satur noteikto savienojumu norādīto līmeņi
  • Augu ekstraktu plašs spektrs, kas satur aktīvo komponentu apstiprināto līmeņi, tāpat arī citu augu komponentus (daži no tiem spēj veicināt kopējās terapeitiskas iedarbības kvalitātes paaugstināšanos).
  • Augu ekstrakti tiek pakļauti stingrai kvalitātes kontrolei visos audzēšanas, novākšanas un ražošanas procesu posmos.

Standartizēto ekstraktu klīniskas priekšrocības.

Standartizētiem augu ekstraktiem ar zīmolu Planet Ayurveda®, kas tiek izmantoti kapsulu pagatavošanai, ir sekojošas nozīmīgas klīniskas priekšrocības:

• Augstas kvalitātes augu ekstrakti ar pastāvīgu iedarbību

• Pastāvīga iedarbība palīdz precīzāk izrakstīt preparātu lietošanu gaidāmo rezultātu iegūšanai

• Pastāvīga iedarbība uzrada stabilus klīniskus rezultātus

• Strikta kvalitātes kontrole garantē pieteiktu kvalitāti un standartizētu ekstraktu drošību.

Logo Planet Ayurveda® Baltics

Ājurvēdas produkciju ar Planet Ayurveda® zīmolu Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā un Polijā pārstāv un pārdod SIA ETOLARS.
Novērtējums: 10, vidējais vērtējums: 9,8, atsauksmes: 784
EcoCert sertifikātsEcoCert sertifikāts
Bezmaksas piegāde
Grāmata par Ājurvēdu
Dzīves vieduma rokasgrāmata
Mēs iesakām pret vīrusiem
3+ Ģimenes karte