Dažu aknu slimību novēršana saskaņā ar Ājurvēdu

Dažu aknu slimību novēršana saskaņā ar Ājurvēdu – pazīmes un simptomi aknu problēmas – apskats

Kā norādīts jaunākajos ziņojumos, aknu slimības kļūst par nākamo lielāko dzīvesveida traucējumu pēc hipertensijas un diabēta. Agrāk B hepatīts un C hepatīts bija visbiežāk sastopamie aknu slimību cēloņi. Bet šobrīd pasaulē, šie cēloņi ir arī saistīti ar alkohola lietošanu un citiem ar aptaukošanos saistītiem traucējumiem. Indijā ir pārsteidzoši biedējoši ir tas, ka septiņu gadu laikā tika atklāti aptuveni 100 000 jaunu cirozes gadījumu. Padomā. Cik milzīgs skaitlis tas būtu, ja apzinātu pacientus visā pasaulē?

Jūs būsiet pārsteigti, kad uzzināsiet, ka hepatocelulārā karcinoma (aknu vēzis) ir otrs izplatītākais nāves iemesls pasaulē. Kā liecina statistika, aknu ciroze līdz 2020. gadam var iegūt 12. vietu starp pasaulē vadošajam nāves cēloņiem. Vai esat kādreiz iedomājušies, kāpēc pieaug pieprasījums pēc aknu transplantācijām pasaulē?

Galvenās aknu veselības problēmas: 

 1. Hepatīts

Aknu iekaisums parasti tiek uzskatīts par hepatītu. To klasificē kā A hepatītu, B hepatītu vai C hepatītu, pamatojoties uz vīrusu, kas to izraisa. Bet to var iegūt arī neinfekciozā ceļā, piemēram, lietojot narkotikas, alerģisku reakciju rezultātā, pārmērīgi lietojot alkoholu, kā arī ķermeņa aptaukošanās gadījumā.

 1. Ciroze

Aknu darbības traucējumi, kurus izraisa pastāvīgs aknu rētu radīts ilgstošs bojājums, tiek saukti par aknu cirozi.

 1. Aknu vēzis

Aknu šūnu audzējs ir pirmajā vietā starp visiem aknu vēža veidiem. Tam bieži līdzi seko aknu ciroze. 

 1. Aknu mazspēja

Aknu darbības apstāšanās tiek saukta par aknu mazspēju. To veicina arī ģenētiskās slimības, narkotiku lietošana, infekciju slimības un pārmērīga alkohola lietošana.

 1. Ascīts

Aknu šķidruma noplūde vēdera dobumā izraisa ascītu. Ciroze ir ascīta galvenais veicinošais faktors.

 1. Nierakmeņi

Kalcija akmeņu nogulsnēšanās žultspūslī izraisa aknu iztukšošanos, holangītu (žultsvadu infekciju) un hepatītu.

 1. Hemohromatoze

Dzelzs nogulsnēšanās aknās tiek saukta par hemohromatozi. Tā var izraisīt pat vairāku orgānu mazspēju ilgstošā laika posmā. 

 1. Primārā žults dziedzera ciroze

Pastāvīgu aknu rētošanās žults sekrēcijas procesā, kas izraisa to sabrukšanu, sauc par primāro aknu cirozi. Šī slimība ir sastopama salīdzinoši reti. 

 1. Primārais sklerozējošais holangīts

Iekaisums un rētošanās aknu žultsvados tiek saukts par primāro sklerozējošo holangītu. Šis stāvoklis ir reti sastopams un ar nezināmu etioloģiju.

 

Pazīmes un simptomi

Biežākie aknu slimību simptomi ir:

 • Dzeltenā kaite
 • Gaišas, asiņainas vai darvas krāsas izkārnījumi
 • Vēdera pietūkums un sāpes
 • Tumšas krāsas urīns
 • Tūska potītēm un kājām
 • Nieze
 • Hronisks nogurums
 • Apetītes zudums
 • Nelabums un vemšana
 • Zilumu viegla rašanās

Augu izcelsmes uztura bagātinātāji, kuri uzlabo aknu darbību:

Ājurvēda piešķir aknām augstu vietu un uzskata to par vielmaiņas “krēslu“. Aknas ir pamats Pittai un Rakthai. Ņemot vērā to, ka valstis cīnās ar aknu veselības problēmām, Planet Ayurveda piedāvā lieliskus augu izcelsmes uztura bagātinātājus, lai uzlabotu aknu funkcijas.

 1. Indian Echinacea

Kalamegh (Andrographis Paniculata) “Bitters karalis”, kas ir kā Indijas pamatiedzīvotājs, tiek plaši izmantots infekciju ārstēšanai. Tas ir plaši pazīstams ar savām imunitāti stiprinošajām īpašībām. Tā pretiekaisuma īpašības tiek lietotas progresīvas ģimenes intrahepatiskās holestāzes (PFIC) ārstēšanā. Augļiem, ziediem un lapām ir būtiska nozīme, lai cīnītos pret slimībām. Vislabāk šo produktu lietot elpceļu infekcijām un aknu cirozei.

 

 

 1. Phyllanthus Niruri Kapsulas

Spēcīgs aknu attīrīšanas uztura bagātinātājs, Phyllanthus Niruri kapsulas ir izgatavotas no standartizēta auga – Filanta (Phyllanthus niruri) ekstrakta. Tam piemīt antioksidanta īpašības un tā antimikrobiālā aktivitāte pastiprina aknu darbību. Pierādītais statistiskais pētījums par Phyllanthus niruri pierāda insulīna rezistences samazināšanos un “tauku” aknu simptomu samazināšanos. To uzskata par labāko līdzekli palielinātu aknu gadījumā.

 

 

 1. LIV Support

Kā jau norāda pats uztura bagātinātāja nosaukums, “Liver Support Formula” jeb „Aknu Atbalsta Formula“ tas sniedz atbalstu aknu normālai darbībai. Produkts palīdz paaugstināt ķermeņa dabiskās aizsargspējas, uzlabo aknu funkcionēšanu un sniedz atbalstu gremošanas traucējumu gadījumā, atvieglo vēdera uzpūšanos, mazina hormonālās svārstības un nogurumu, jo palielinās žults sekrēcija. Papildus aprakstītajai iedarbībai, produktam piemīt profilaktiska iedarbība aknu mazspējas gadījumā, ja tas tiek lietots katru dienu.

Hepatīts, ciroze, aknu dzelte un visi citi aknu darbības traucējumi tiek labi kontrolēti, izmantojot šo uztura bagātinātāju. Planet Ayurveda garantē, ka šis produkts noteikti uzlabos Jūsu aknu darbību.

Pēc vairāku gadu pētījumiem ir pierādīts, ka sastāvā esošajam Filantam (Phyllanthus niruri) ir hepatoprotektīvas īpašības un tas palīdz atbrīvoties no hepatīta vīrusa, savukārt Andrograpei (Andrographis paniculata) piemīt spēja mazināt paaugstinātu fermentuASAT (aspartātaminotransferāze) un ALAT (alanīnaminotransferāze) koncentrāciju asinīs.

Šos augus var lietot jebkurš pacients ar aknu darbības traucējumiem, pēc konsultēšanās ar savu ārstu, lai uzlabotu to darbību. Personas, kas regulāri lieto alkoholu var arī šo produktu izmantot, lai uzlabotu vispārējo veselību un imunitāti.